Мени

Погледенте го нашето мени. Храната која се подготвува во нашата најсовремена кујна е секогаш свежа, со свежи домашни производи.

Во еден потполно летен амбиент со поглед кон море, децата ужуваат во свежо приготвена храна според грчки рецепти. Користиме високо квалитетни домашни производи од локални произведувачи, каде во одлични услови нашите готвачи припремаат вкусни специјалитети.

  • При секој оброк служиме свеж леб
  • Храната се приготвува од најквалитетни производи, од кои повеќето се од околните произведувачи и наши долгогодишни соработници, при што обезбедуваме хранливи оброци за нашите кампери
  • Додатна храна се нуди при секој оброк
  • Управата на кампот го задржува правото за промена на менито, доколку е потребно.
ПОЈАДОК СВЕЖО МЛЕКО, ЧАЈ, ПУТЕР, ПРАЛИНЕ, МАРМАЛАДА, МАСЛИНКИ, ЈАЈЦА (СЕКОЈ ДЕН)
ПИЈАЛОКЏУС (СЕКОЈ ДЕН)
ПОПЛАДНЕВНАУЖИНА СЛАДОЛЕД ИЛИ КРОАСАН, ПОЛНЕН ГЕВРЕК, КРОФНА ИЛИ ВИРШЛА (СЕКОЈ ДЕН)
ДЕНРУЧЕКВЕЧЕРА
ПОНЕДЕЛНИКШПАГЕТИ СО МЕЛЕНО МЕСИ ИЛИ ПАСТИЦИО, СИРЕЊЕ, ОВОШЈЕПИЛЕШКО СО ОРИЗ, ОВОШЈЕ, СОК
ВТОРНИКПРЖЕНО ПИЛЕШКО ИЛИ ШНИЦЛА СО ПЕЧЕН КОМПИР ИЛИГРАШОК, САЛАТА, ОВОШЈЕХОТ ДОГ ИЛИ ОМЛЕТ СО СИРЕЊЕ И КОЛБАС,СОК
СРЕДАМУСАКА СО СИРЕЊЕ ИЛИ СВИНСКО СО ЛИМОН И МАКАРОНИ,САЛАТА, ОВОШЈЕПИЛЕШКИ РАЖНИЧ, ПОМФРИТ, САЛАТА, СОК
ЧЕТВРТОКМЕСО ВО ЦРВЕН СОС СО ПОМФРИТ ИЛИ ГРАШОК, САЛАТА,ОВОШЈЕШПАГЕТИ СО СОС НАПОЛИТЕН, РЕНДАНКАШКАВАЛ, ОВОШЈЕ
ПЕТОКПЕЧЕНО ПИЛЕ СО ОРИЗ, САЛАТА, ОВОШЈЕГРЧКИ КЕБАП, СОК
САБОТАПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ, СИРЕЊЕ, ОВОШЈЕСВИНСКИ РАЖНИЧ СО ПОМФРИТ, САЛАТА,СОК
НЕДЕЛАМЕСО ВО РЕРНА, ТЕСТЕНИНА, САЛАТА, ОВОШЈЕПИЦА, СОК